Wizytówka

Monika Kubica
nauczyciel

O mnie

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus

Jestem nauczycielką matematyki  w Gimnazjum Publicznym im. Arkadego Fiedlera w Dębnie. Cieszę się, że zaproszono mnie w tym roku szkolnym do wzięcia udziału w programie "Szkoła z klasą 2.0". Na co dzień chętnie i bardzo często łączę tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi, zgadzam się ze słowami  francuskiego matematyka
Rene' Thom, który powiedział " To nie matematyka ma być nowoczesna, ale jej nauczanie".
W swojej pracy korzystam z technologii informacyjno - komunikacyjnej, polubiłam pracę na tablicy interaktywnej SmartBoard i myślę, że zaraziłam tym również moich uczniów. Tworzę scenariusze lekcji w programie SmartNotebook, które następnie publikuję na stronach internetowych dla nauczycieli. W tym roku szkolnym zaproponowałam uczniom dwa projekty edukacyjne pt. "Czy matematyka jest piękna? Matematyka malowana nitką - haft matematyczny" oraz Matematyka na ludowo - wycinanki matematyczne".
Uważam, że TIK w obecnych czasach jest niezastąpionym elementem nauczania.

Prywatnie jestem żoną leśnika- geodety Rafała i  mamą dwóch córek: Asi 13 - letniej gimnazjalistki i 10 - letniej Ady. Bardzo lubię spędzać wolny czas z rodziną, czytać książki, oglądać filmy dokumentalne, oparte na faktach oraz adaptacje filmowe książek Agathy Christie.

Prowadzę blog nauczycielski Szkoła z klasą 2.0 adres: blogiceo.nq.pl/monika/, moje dwie uczennice również prowadzą blog  pt. "Blogowanie na wesoło". Zachęcam do odwiedzin i komentowania:)

Wykorzystane materiały

(nie znaleziono)